Sesli Eller Eğitimi İle İletişimde Fark Yaratıyoruz…


Bilgi 2020'de 72 günde bir ikiye katlanacak. Çalışanlarınız bu bilgileri öğrenmeye ve gelişmeye ne kadar açık?

Müşterilerimizle her türlü iletişimimizi geliştirmek için çalışanlarımıza saatlerce, günlerce eğitimler planlıyoruz. İletişimde mükemmel olmak, müşterilerimizi, çalışanlarımızı daha iyi anlamak ve istediklerini gerçekleştirerek memnuniyet sağlamak adına çok önemli. Peki iletişimde temelden engelleri olan müşteri ve çalışanlarımız için nasıl bir iletişim planımız var?

Ülkemiz, doğuştan işitme kayıplarının en sık görüldüğü ülkeler arasında. Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 2500 bebek işitme kaybı ile doğuyor. İşitme kayıplı kişilerde, kaybın derecesine göre başta dil olmak üzere, sosyal, duygusal, iletişim ve eğitim alanlarında kendini ifadede ciddi engeller görülüyor.

İşte bu engeller ve eğitim eksiklikleri iş yaşamında çok ciddi iletişim sorunlarına yol açıyor. Çalışma hayatının iletişim sorunlarını ortadan kaldırmak için 18.05.2018 tarihli Resmi gazetede yayınlanan karar ile, İşitme engellilere hizmet verilen işyerlerinde İşaret Dili eğitimi almak zorunlu hale getirildi.

Fonepartner olarak işaret dilinde uzmanlaşmış eğitmenlerimizle çalışma hayatının az dokunulan bir ihtiyacına çözüm getirmeye odaklandık. İş yerlerinde işitme engelli müşterilerine hizmet verenler veya çalıştıkları iş yerinde işitme engelli çalışanları olup bu çalışanları ile diğer çalışanları arasında iletişim kurmak isteyen firmalar, kamu kurum ve kuruluşları için deneyimli eğitmenlerimiz kurumların ihtiyaçlarına özel işaret dili eğitimleri tasarlayarak engelleri ortadan kaldırmalarına yardımcı oluyorlar.

İşaret dili öğrenmek hem firmanızı olası iletişim kopukluklarından korurken hem de sesini duyuramayan özel bir müşteri ve çalışan kitlenize ulaşmayı kolaylaştırıyor. Çalışanlarınızın en çok karşılaşabileceği örnek olaylar üzerinden çalışılmış becerileri odaklanılmış kısa süreli eğitimlerle geliştirebilirsiniz. Engelleri ortadan kaldırmak artık çok daha kolay.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular