Çağrı Merkezi İşe Alım

En iyi ve en büyük çağrı merkezleri teknolojik, süreçsel ve yönetsel olarak güçlü görülebilir. Ama aslında en güçlü oldukları alan doğru kişiyi, doğru pozisyona almaktaki maharetleridir. Özellikle çağrı merkezi müşteri temsilcisi pozisyonu çok beklentinin olmadığı bir profil olarak görülmektedir. Asıl önemli olan potansiyeli ve iletişim kabiliyeti yüksek, müşterileri ile etkin iletişim kurabilecek kişilerin alınması ve yerleştirilmesidir. Bu sürecin profesyonel yürütüldüğü zamanlarda turnover düşük, işe bağlılık ve müşteri memnuniyeti yüksek gerçekleşecektir.

Ayrıca çağrı merkezlerinin başlıca yönetim alanlarından birisi çalışan devinimi (turnover) dir. Devinim yüksekliği ile işe alım ve eğitim maliyetleri oldukça yükselir. Yeni çalışanın adapte olarak kendi maliyetini karşılayacak hale gelmesi süresince karlılık etkilenir. Bu etkilerin minimize edilmesi doğru çalışanın işe alımı ile mümkün olabilir.

Farklı yetkinlikler gerektiren projeleriniz için sınav, mülakat ve simülasyonlar ile doğru çalışanlar ayırtedilmektedir.

• Genel Yetenek Sınavı

• Telefon / Video Mülakat

• Yüzyüze / Grup Mülakatı

• Yetkinlik Simülasyonu

Çağrı merkezi iş hacmi artışları da çok sayıda çalışanın hızlıca işe alımını gerektirir. Ses teknolojileri kullanarak kısa sürede çok sayıda adaya temas edilerek randevu organizasyonu yapılabilmektedir.