İşaret Dili Eğitimi

İşaret Dili Nedir?
Dilsel ve işitsel yetisini kullanamayan sağır ve dilsizler ise kendi aralarında iletişim kurmak için el hareketleri ile mimiklerini kullanırlar. Jestlerle ve mimiklerle yapılan bu işaretlerin tümüne işaret dili denir.

İşaret Dili 1. Ve 2.Seviye olmak üzere iki seviyeden oluşmaktadır.1.seviye sadece İşaretlerin gösterildiği seviye,2.Seviye ise profesyonel olarak Tercümanlık yapmak ve eğitimci olmak isteyenlerin almak zorunda oldukları seviyedir.

İşaret dili iki yıl önce resmi dil olarak kabul edilmiş olup,devlet ve özel kuruluşlarda hizmet verilen tüm alanlarda müşterilerine İşaret dili ile konuşabilen çalışan zorunluluğu Kanun nezdinde kararnameyle getirilmiştir.

İşaret dili eğitimindeki amacımız;Firmanızın çalışma dinamiklerin uygun eğitim modeli hazırlayarak,iletişim kurmak ve işinizi İşaret diliyle müşterinize anlatabilecek yeterliliğe getirmektir.

İşaret Dili eğitimi,ilk kontak kurma eğitimi ve iş konusuna özel eğitim hazırlanarak 30 saat şeklinde öğretilmektedir.

Derinlemesine Tercüman bazında eğitim almak isterseniz, 60 saat’lik paketimizle yüksek verim alabilirsiniz.

Bankalara,hastanelere,İlaç şirketlerine,hizmet bazında olan tüm kuruluşlara ve sosyal sorumluluk projesi niteliğindeki tüm iş insanlarına verilebilir.

Kurumsal eğitim verilen Firmalarımıza şunları ekleyebiliriz;
Finansbank,Odeobank,Arçelik,Opet,Ensar Vakfı,Icbc Bank,İstanbul Adliyesi,Fatih Sultan Mehmet Hastanesi,Sevgi seli engeliler derneği,Ataşehir Belediyesi Ata evleri,Tüvtürk

Programın Amacı: Kurumsal İşaret Dili eğitimleri ile amaçlanan;
Katılımcılara temel düzeyde işaret dili öğreterek , iş hayatlarında ve özel hayatlarında işitme engellilerle rahatça iletişim kurabilmeleri için gerekli olan bilgi ve becerileri kazandırmaktır.

İş yerlerinde İşitme Engelli Vatandaşlarımıza hizmet verenler ve/veya çalıştıkları iş yerinde işitme engelli çalışanları olup bu çalışanları ile diğer çalışanları arasında iletişim kurmak isteyen firmalar, kamu kurum ve kuruluşları bu eğitimi alabilir. Bu eğitime firmaların kurum ve kuruluşların tüm çalışanları yöneticileri katılabilir.

Eğitim İçeriği ve Planı; eğitim öncesi kurumunuz veya firmanız ile iletişime geçerek eğitime kimlerin katılacağını, katılımcıların profilini ve ihtiyaçlarınızı tespit eder.
Hazırlanmış olan eğitim içeriğinden hangisinin kurumunuza/firmanıza uygun olacağının karşılıklı olarak belirlenir ve bundan sonra eğitim planlanır. Eğitimde öncelikle temel işaret dili kelime ve kavramları öğretilir. Bu kelime ve kavramlar günlük dilde kullanılan kelimeler ve kavramlardır. Daha sonra eğer talep ederseniz firmanızın veya kurumunuzun faaliyet konusu ile ilgili kelime ve kavramlar katılımcılar öğretilir. örneğin eğer bir banka çalışanları eğitim alıyorsa onlara temel işaret dili öğretildikten sonra bankacılık ile ilgili kelime ve kavramlar öğretilir. Eğitim tamamen uygulamalı ve karşılıklı konuşma şeklinde yapılır.